Naredi sam: oblazinjeno previjalno mizo v 6. korakih
Vsi, ki pričakujete prvega otroka, zagotovo poznate tisti obvezni seznam opravil, ki jih morate izpolniti do njegovega rojstva. Običajno seznam v roke dobimo moški in je predvsem vezan na opremo otroške sobe. Ženske običajno poskrbijo za otroške oblekice in potrebščine za nego otroka. Obvezno je na moškem seznamu tudi nakup previjalne mize. Tokrat preberite, kako lahko previjalno mizo napravite kar sami. Mi smo jo izdelali v šestih korakih.
Tudi jaz sem seznam opravil prejel kmalu za novico, da bom veseli očka. Seveda sem ugotovil, da se je seznam otroške opreme precej razširil in je postal kompleksnejši od časa, ko smo mi sami bili otroci in ko sta obstajala samo dva tipa vozičkov, mama pa me je previla kar na postelji v študentskem domu. Najti sem moral previjalno mizo, ki ustreza trem kriterijem: da je dovolj visoka (oba z ženo sva visoke rasti), da ima predalnik in da je oblazinjena. Raziskal sem kar nekaj previjalnih miz, ki so na voljo v trgovskih centrih po Sloveniji in na internetnih straneh, nobena pa ni ustrezala postavljenim zahtevam, če pa že, bi bilo dele potrebno nabaviti po kosih. Nekaj rešitev sicer na trgu obstaja, vendar pa se cena giblje od 350 evrov dalje. Idejo za previjalno mizo sem dobil od mojega prijatelja, pri izdelavi pa mi je pomagal moj brat Marko. Torej gremo lepo po vrsti in po korakih. 1. Nabavite predalnik, ki vam ustreza
Če se ne želite ukvarjati z izdelavo predalnika, je najbolje, da ga kar kupite. Takšnega, ki vam ustreza in boste vanj lahko pospravili čimveč stvari, ki jih morate imeti pri roki. Jaz sem ga nabavil v Ikei, takšnega s štirimi predalniki, predvsem zaradi višine mize. Želel sem preprost in stabilen predalnik, na katerega je možno namestiti previjalno mizo. Kasneje, ko otrok odraste, predalnik lahko uporabimo samostojno. Vsi, ki imate potrpljenje in malo mizarskega znanja, lahko predalnik izdelate tudi sami.
2. Napravite načrt previjalne mize
Natančno izmerjene stranice previjalne mize so osnova za dobro izdelavo. Izmerite prostor, kjer želite postaviti previjalno mizo. Izrišite si stranice, upoštevajte debelino 18 mm ali 22 mm, odvisno od debeline stranice, ki jo želite. Midva sva izbrala debelino 18 mm. Poleg previjalne površine sva načrtovala tudi ločen razdelek za plenice in posodo za čiščenje.
3. Odrežite iveral plošče po meri
V eni izmed specializiranih trgovin sva dala odrezati iveral plošče po merah, ki sva jih potrebovala. Nabavila sva tudi usnje in peno. Ne pozabite, da vam iveral plošče opremijo s posebnim ABS robnim materialom.
Preden se lotite tapeciranja previjalne mize, prej zložite skupaj plošče previjalne mize in izvrtajte luknje za vijake. S tem preverite, če ste bili natančni pri meritvah. Uporabila sva vijake za les debeline 6 mm.
5. Oblazinite previjano mizo
Na previjalno površino sva pritrdila 20 mm peno. Nato sva preko pene položila usnje in ga pritrdila s sponkami. Usnje sva potegnila tudi čez površino, kjer se nahaja razdelek za plenice.
6. Sestavite okvir previjalne mize
Na oblazinjeni del previjalne mize pritrdite stranice. Na spodnji del pa zmontirajte okvir, s katerim je previjalna miza pritjena na predalnik.
Porabljen čas: skupaj 4-5 ur. Oprema: svinčnik, meter, rezalka za les, pištola za sponke, sponke, vrtalnik in vijaki. Za izdelavo previjalne mize sva porabila slabih 70 eur. Omarica pa je stala 79 eur.
Nad končnim rezultatom sem navdušen, še bolj pa sem zadovoljen s tem, ker sem prijeten dan preživel v družbi z bratom. Pa še žena je zadovoljna, ker je dobila previjalno mizo po meri, jaz pa sem lahko odkljukal še eno opravilo s seznama opravil za novorojenčke.
V naslednji številki e-revije vam bomo pokazali, kako smo pobarvali otroško sobo. Imejte radi vaše življenje! Uroš P.S.: Če bi tudi vi želeli objaviti prispevek o tem, kaj ste sami napravili, nam pošljite fotografije in tekst v uredništvo e-revija@trendset.si |
Do še več podobnih prispevkov pridete s klikom na "Like" gumb, s čimer nas všečkate na facebooku!
Ostali prispevki: |
Deli svoje mnenje z drugimi bralci in ga vpiši spodaj: |